دکتر حسینی در سمینار متانول ایران:در صورت اصلاح روند قیمت یوتیلیتی و گاز آمادگی حمایت از توسعه پایین دستی متانول را داریم.

چهارمین سمینار متانول ایران در روز یکشنبه مورخ ۲۲ خردادماه سال ۱۴۰۱ با حضور مدیران عامل هلدینگ‌ها، مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها و مدیران و متخصصان صنعت متانول در تهران برگزار گردید.

دکتر حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر بعنوان یکی از سخنرانان این سمینار با  مهم شمردن متانول به عنوان یکی از محصولات پتروشیمی با بررسی بازارهای جهانی و ضریب تجارت پذیری و آینده بازارهای نوظهور مصرف و تولید علی الخصوص در حوزه انرژیهای تجدید پذیر و کاهش مصرف آتی سوخت ناشی از کاهش تولید موتورهای بنزینی و‌دیزلی و همچنین لزوم توسعه تولید محصولات میانی جهت تولید مواد موردنیاز صنایع پلیمری و شیمیایی گفت توسعه هدفمند و متوازن صنعت پتروشیمی با هدف تامین نیاز مواد اولیه صنایع داخلی و همچنین ورود به بازارهای جهانی می بایست بیش از پیش در دستور کار سیاست گذاران قرار گیرد.

وی با اشاره به  مزیت دسترسی به متانول و انرژی نسبتا ارزان در کشور و چشم انداز جمعی تولید متانول تنها راه موفقیت را دیدگاه تهاجمی در ورود به بازارهای صادراتی از طریق توسعه زنجیره ارزش پایین دستی متانول دانست.

دکتر حسینی افزود:افزایش قیمت گاز هر چند در محدودیتهای دولت در بودجه کشور قابل درک است لیکن توسعه زنجیره پایین دستی متانول با تغییر پارامترهای سرمایه گذاری عملا آرزویی دست نیافتنی است.

دکتر حسینی گفت : پیشنهاد اینجانب به بخش حکمرانی و تنظیم گری صنعت پتروشیمی بازنگری قیمت یوتیلیتی در اسرع وقت و تشویق سهامداران به توسعه پایین دستی  زنجیره متانول با استفاده از فرمولهای پلکانی حمایتی در قیمت گاز و یوتیلیتی علی الخصوص اکسیژن می باشد

وی در پایان با برشمردن شرکت سرمایه گذاری غدیر به عنوان بزرگترین شرکت سرمایه گذاری چند رشته ای در ایران گفت این شرکت به اتفاق سهامداران خود که مالک سهم عمده ای از ظرفیت تولید متانول کشور هستند آمادگی دارد تا در صورت اصلاح این روند از توسعه پایین دستی متانول حمایت نماید تا مدیون مردم و نسل های آینده در برابر تصمیمات ناگهانی و اقتضایی خود نگردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *